Manicure japoński powszechnie znany jest za oszałamiającą naturalną metodę pielęgnacji skóry oraz paznokci stóp. Posiada on nie tylko długoletnią tradycję, wywodzącą się z Japonii, lecz przede wszystkim jego specyficzną cechą jest wiele zalet oraz walorów, jakie w obfitym stopniu wpływają na stan naszych stóp. Jedna z najważniejszych zalet tego zabiegu jest fakt, że w skład używanych tu maści oraz past wchodzą tylko naturalne składniki, oraz nie ma tutaj jakichkolwiek zatrważających dla zdrowia chemikaliów. Z tego także względu zabieg ten nie wywołuje nieprzyjemnych dla cery podrażnień, czy także objawów alergii. Puder, jaki używa się w czasie zabiegu, po jego wypolerowaniu nadaje paznokciom śliczny, naturalny blask.

Poza tym powoduje, ze mają one witaminy takie jak na przykład: A, E, H, a też B5 i krzemionkę z morza japońskiego. Manicure japoński posiada niezmiernie niemało zalet oraz wartości, a przede wszystkim koryguje krążenie krwi, aktywizuje wzrost paznokci, i wzmacnia je – wypróbuj salon kosmetyczny warszawa. Zazwyczaj stosuje się go, kiedy klient ma paznokcie bardzo słabe, o nierównej płytce, albo rozdwajające się.

Dzięki zabiegowi, jakim jest japoński manikiur przestają się kruszyć, a także są bardziej mocne oraz sprężyste. Chwilowo można zrealizować go już we wszystkich fachowych gabinetach kosmetycznych, funkcjonujących na terenie Polski. Coraz częściej wykonywany jest też w domu, ponieważ cechuje się łatwością wykonania. Jeżeli wiec nie chcemy udawać się do salonu, lecz zabieg wykonać we własnym domu, wymagane nam będzie: pasta z witaminami, puder, oraz polerka oraz dwustronny pilnik.

Niezbędna jest tutaj również szpatułka, którą nałożyć możemy pastę na stopy. Jeżeli wykonany go poprawnie, stosując się do wyznaczonych zasad i kolejności zabiegu, nasze stopy odzyskają swój naturalny blask. Prócz tego nasze paznokcie weselić się będą różowym połyskiem, który utrzyma się przez kolejne dwa tygodnie. Nie zapominajmy także, by po zakończonym zabiegu wetrzeć w stopy oliwkę, która uprości przenikanie innych materiałów. Po zabiegu poprzez tydzień nie malujmy paznokci.

Dodaj komentarz