Wybór trafnych dekoracji do mieszkania nie jest prostą kwestią z tego przede wszystkim względu, że możliwości w tym aspekcie są bardzo ogromne oraz niełatwo jest podjąć decyzję. Są niemniej jednak takie rzeczy, jakie sprawdzą się zawsze oraz wszędzie – a mianowicie plakaty fotograficzne (inaczej z wydruków zdjęć). Są one dostępne w przeróżnych rozmiarach (także niestandardowych), na rozmaitych typach podłoża itp. Jakość plakatów uwarunkowana jest wieloma składnikami, a jednym z tych niewątpliwie najistotniejszych jest jakość samego zdjęcia.

Na nią zaś składa się szereg parametrów – w kluczowej mierze rozdzielczość (podawana w punktach), lecz także wielkość zdjęcia (czyli rozmiar pliku), proporcje, kontrast i ostrość. Jeśli gra toczy się o rozdzielczość, to zawsze liczy się ta pierwotna – zmienianie jej w programie graficznym pod żadnym pozorem nie przyczyni się do uzyskania plakatu bardziej profesjonalnego jakościowo. Rzecz klarowna znaczne znaczenie odgrywa również nośnik, na którym dany plakat zostaje wydrukowany – używane są różne podłoża, a każde ma odmienne właściwości. Sporo sklepów, w tym też internetowych, oferuje konsumentom zakup dekoracji ściennych wykonanych z wydruków fotograficznych.

Wśród nich znajdują się m. in. makrama, jakich tematyka jest szalenie urozmaicona – wskutek tego także każda zainteresowana zakupem figura odnajdzie coś dobrego dla siebie (przy wykonywaniu plakatów znajdują zastosowanie też fotografie przysłane przez klientów). Jedną z używanych tu technologii druku jest druk lateksowy stanowiący alternatywę dla druku solwentowego czy UV, lecz dopóki co nie rozpowszechniony jeszcze na taką skalę jak dwie podane metody. Wynika to z wyższych sumptów druku. Z drugiej niemniej jednak kwestii cena znajduje w tym przypadku przełożenie na poprawniejszą jakość. W największym stopniu specyficzną cechą druku lateksowego jest to, iż nośnikiem pigmentu jest w nim woda. Wydruki nie zawierają wobec tego jakichkolwiek substancji toksycznych – są w stu procentach przyjazne i dla człowieka, oraz dla jego otoczenia (ułatwia to także pracę firmom drukującym, bo nie jest w takim układzie potrzebny system wentylacyjny).

Dodaj komentarz