Od kilkunastu lat kłopot mieszkaniowy w Polsce. Ktoś oznajmi, iż to nie dopuszczalne, bo na rynku są tysiące mieszkań nie zasiedlonych. Rzeczywiście, taka sytuacja ma miejsce, ale te lokale mieszkalne przeznaczone są do sprzedaży, są niezmiernie drogie, a w współczesnych czasach ludzi nie stać na kredyty bankowe, do tego banki niechętnie je przyznają.

Kto miał finanse kilkanaście lat temu, mógł je zainwestować w nowe mieszkanie. Współcześnie, jest to trudniejsze. W skali kompletnego kraju, tysiące ludzi jest sukcesywnie wykwaterowywanych z gniazdek, tzw. kwaterunkowych, w których przez całe życie mieszkali, a teraz, kiedy kamienice wróciły do osobistych właścicieli, powinny opuścić swoje mieszkania.

Będzie to dramat dla dużej grupy rodzin, które nie mają się gdzie podziać, a budownictwo komunalne praktycznie nie istnieje – dlatego sprawdza się skup nieruchomości z komornikiem Kraków. Również w skali kraju jest dodatkowy problem, z mieszkaniami dla najuboższych, rodzin patologicznych, których przecież też nie można wykwaterować pod najbliższy most. Może planowany program pod patronatem państwa, jaki ma wspomagać budownictwo pod wynajem, choć w części ten kłopot rozwiąże. Tysiące ludzi w dalszym ciągu czeka na wykwaterowanie z poprzednich apartamentów, nie mając dokąd się przenieść.

Wykorzystując z rządowej pomocy, można spodziewać się tego, że uda się wybrać materiały budowlane po cenie netto, innymi słowy bez doliczonego podatku vat. Jest to z pewnością idealna informacja dla tych, jacy zechcą zbudować osobisty dom, tudzież osoby, jakie zechcą osiedlić się w swoim domu też będą zdołały liczyć na pomoc pieniężną w postaci mniejszej kwoty kredytu, jaką należy będzie spłacić.

Dodaj komentarz