Mycie zębów szczoteczką elektryczną już dawno przestało być przejawem gnuśności oraz bezprzedmiotowego luksusu. Badania i stomatolodzy potwierdzają, iż czyszczenie elektryczną szczoteczką zębów jest o dużo skuteczniejsze od schematycznych form doglądania o higienę jamy ustnej. Newralgicznym argumentem, który przemawia na korzyść szczoteczek elektrycznych jest prędkość z jaką porusza się główka. Wykonuje ona kilka tysięcy ruchów na minutę. Stereotypowa szczoteczka wypada blado na tym tle. Żeby uzyskać taki sam wynik standardową metodą szczotkowania, co przez dwie minuty pracy szczoteczką elektryczną, wypada by było szczotkować przez kilkanaście minut. Szybsze obroty powodują lepsze eliminowanie kamienia nazębnego, a również resztek jedzenia. Poprawniej walczą też ze zmorą białych zębów, innymi słowy osadem z papierosów oraz kawy.

Elektrycznych szczoteczek ma okazję używać każdy. Jeżeli jednakże mamy problem z dziąsłami, nosimy aparat czy też korony, przed zakupem najodpowiedniej poradzić się dentysty. Pomoże nam dostosować właściwą szczoteczkę do naszych potrzeb. Dbanie o higienę jamy ustnej żąda konsekwencji oraz przestrzegania paru bazowych wskazówek. Bezsporną rudymentem jest mycie zębów po każdym posiłku – tu pomoże https://oclean.pl, używanie nici dentystycznych, a również regularne przeglądy stworzonego przez nas stanu uzębienia u dentysty. Ważnym czynnikiem jest wybór typu szczoteczki oraz sposób szczotkowania. Nazbyt twarda szczoteczka i nieprawidłowe ruchy przy szczotkowaniu są w stanie doprowadzić do odsłonięcia szyjki zębów i nadwrażliwości. Są to wybitnie nieprzyjemne przypadłości.

Oddziałują o wiele na komfort jedzenia oraz spożywania płynów, szczególnie zbyt gorących czy też zbyt zimnych. Jeżeli nie mamy czasu na prawidłowe szczotkowanie wtenczas najlepszym rozwiązaniem problemu będzie szczoteczka elektryczna. Gros dostępnych na rynku szczoteczek wykonuje ruchy rotacyjno-oscylacyjne. Tak wobec tego znika ryzyko, że nieprawidłowym sposobem szczotkowania zniszczymy sobie uzębienie. Poza tym obecnie na rynku większa część szczoteczek elektrycznych jest wyekwipowana w dwustopniową regulację nacisku. Jeżeli mamy delikatne zęby, wtedy wybieramy mniejszy nacisk.

Dodaj komentarz