Wątroba jest z całą pewnością jednym z najważniejszych organów, o jakim nie możemy zapominać. To dzięki niej możliwe jest trawienie oraz zachodzenie dużo innych procesów w pełnym układzie pokarmowym. Należy pamiętać, że kiedy wątroba choruje w owym czasie niekoniecznie musi boleć.

Od czasu do czasu niepokojącym przejawem może być jej powiększenie, a taki symptom z pewnością powinien skłonić nas do wizyty u lekarza specjalisty. Wątroba mieści się tuż pod prawym podżebrzem, a jej podniesienie ma okazję prowadzić do ucisku na inne organy – skutkiem tego profilaktycznie należałoby uczynić Hepaset PRO. Musimy w następstwie tego pamiętać, iż może powodować bóle otaczających ją narządów, tym o wiele bardziej wobec tego konsultacja lekarska jest konieczna.

Niewątpliwie, kiedy wątroba się powiększa wówczas samodzielnie wolno ją wyczuć, sięga bo poza stworzony przez nas prawy łuk żebra. Powiększenie wątroby może oczywiście świadczyć o wielu różnego typu chorobach, niemniej jednak sami nie jesteśmy w stanie oszacować, co doprowadziło do jej powiększenia. Lekarz przeważnie zleca wówczas badania krwi, to naturalnie dzięki którym może być postawiona trafna diagnoza. Podniesienie wątroby jest nazywane hepatomegalią, a schorzenie to może być powodowane przez wiele różnorodnych czynników.

W głównej mierze kiedy tak właściwie dochodzi do powiększenia wątroby możemy nie odczuwać jakiegokolwiek bólu, co powoduje, że dużo osób niekiedy nawet nie wie, iż ma powiększony tak znaczący organ. Z niekiedy niemniej jednak zwiększona wątroba może prowadzić do ucisku na inne, sąsiadujące z nią organy. Wtedy konsultacja lekarska jest niezbędna, bo tylko doktor ekspert może postawić właściwą diagnozę oraz zadecydować o sposobie leczenia.

Powiększona wątroba jest śladem wielu schorzeń i nie należy tego objawu ignorować. W szczególe podwyższona wątroba może zaświadczać o jej marskości (przeważnie schorzenie to pojawia się na skutek nadużywania alkoholu), może jednak także świadczyć o przerzutach rakowatych. Oprócz tego podniesiona wątroba ma okazję być też symptomem jej stłuszczenia, a to schorzenie z kolei jest powodowane w głównej mierze przez otyłość oraz najczęściej występuje u ludzi z nadwagą.

Dodaj komentarz