Aranż salonu powinna być niesłychanie przemyślana, bo jest to wizytówka naszego domu. Każdy gość, który wejdzie do tego pomieszczeni będzie mógł wyrazić opinię na temat danego pokoju oraz na temat osoby, jaka w nim mieszka. Salon, inaczej pokój dzienny jest centrum stworzonego przez nas domu oraz właśnie w nim jesteśmy w stanie dodać detale oryginalne oraz niespotykane.

Jest kilka możliwości na aranżację wnętrza mieszkania salonu jedną z nich ma okazję być, w całości klimat nowoczesny. Jakim sposobem najbardziej ewolucja, równa się jak najmniej i jak najprościej. Barwy w takim salonie to biel, czerń i fiolet, oczywiście są to odważne kolory i nie każdy mógłby się na nie zdecydować, jednakże efekt jest piorunujący.

Rozpoczynając od ścian, przeważać będzie tutaj biel, kolor ten cechuje czystość, niewinność oraz harmonię, niemniej jednak przy dobrych dodatkach zmieni się ta koncepcja. Jeżeli chodzi o meble wszystkie są w kolorze czarnym z metalowymi dodatkami, również kanapa w tym kolorze, wyłącznie z białymi poduszkami, które nadadzą kontrast i połączenie z białymi ścianami. Jeżeli chodzi o podłogę najlepszym wyjściem są panele w kolorze szary. Szary znajduje się pomiędzy białym oraz czarnym, w ten sposób stonuje tą kolosalną różnicę pomiędzy białymi ścianami oraz czarnymi meblami.

A teraz perfekcyjna część przy aranżacji salonu, a mianowicie akcesoria, które będą w kolorze fioletowym. Świetnym pomysłem ostatnio stały się naklejki na ściany, prezentujące rozmaite wzory. Interesującą opcją są bezsprzecznie także akcesoria, takie jak rośliny, na przykład pejotl. Żeby ten element mógł się skomponować z resztą na środek salonu kładziemy również fioletowy dywan. Dywan ma obowiązek być jednolity z długim włosem, który nada nowoczesności. Szary kolor podłogi z fioletowym dywanem idealnie współgrają kolorystycznie.

Rzecz jasna nie wolno przesadzać w takim pomieszczeniu z fioletowymi dodatkami, bo możemy wprowadzić pstrokaty rezultat oraz cały klimat się zepsuje. Uzyskany cel jest wtenczas, gdy dodamy dobre proporcje kolorystyczne.

Dodaj komentarz