Dzięki olbrzymim postępom dokonanym przez ten rodzaj technologii, lunety bezprzewodowe dostępne obecnie na rynku mają coraz dłuższy czas działania, który może sięgać nawet 60 minut. Jednak są też znacznie droższe od tradycyjnego odkurzacza przewodowego. Niektóre osoby, które kupują wysokiej jakości miotły elektryczne klasy premium, nadal odczuwają potrzebę trzymania w domu tradycyjnego odkurzacza do najtrudniejszych prac porządkowych, co może zrujnować delikatne urządzenie, takie jak miotła elektryczna.

Jeśli natomiast nie chcesz kupować dwóch produktów, ale jednocześnie zamierzasz zaoszczędzić, zastanów się, czy producent modelu, który Cię interesuje, sprzedaje części zamienne do akumulatorów: w ten sposób będziesz potrzebować tylko jedno urządzenie i wszystko, co musisz zrobić, to wymienić rozładowaną baterię. więcej informacji

Czy są jakieś akcesoria, których na pewno będę potrzebować?

Akcesoria do miotły elektrycznej poprawiają jej jakość czyszczenia i czynią ją bardziej wszechstronnym produktem. W zależności od modelu miotły elektrycznej, którą kupisz i Twoich potrzeb, będziesz potrzebować różnych akcesoriów. Na rynku dostępna jest szeroka gama produktów, często o uniwersalnej kompatybilności, aby jak najlepiej dostosować się do wszystkich różnych marek odkurzaczy dostępnych na rynku.

Do podstawowych akcesoriów z pewnością należą pędzle. Wśród najbardziej przydatnych radzimy zakupić – jeśli nie jest już dołączona do elektrycznej miotły – zmotoryzowaną szczotkę, która porusza brud i kurz, aby lepiej je wychwytywać, miękką szczotkę do delikatnych powierzchni i specjalną szczotkę, aby dotrzeć do równych narożników.

Każdy model odkurzacza ma jeden lub więcej niż jeden, dlatego dokładnie sprawdź akcesoria znajdujące się w opakowaniu. Niektóre modele odkurzaczy elektrycznych są często już wyposażone we wszystkie niezbędne akcesoria.

A jeśli masz w domu zwierzęta, rozważ zakup szczotki do depilacji.

Akcesorium tego typu wyposażone jest w automatyczne rolki oraz specjalną funkcję antysplątaniową, aby zapewnić prawidłowe działanie odkurzacza. Nawet narożniki nie są wolne od osadów kurzu i brudu, a do tego może być potrzebna szczoteczka szczelinowa.

  1. W przeciwieństwie do klasycznych głów pozwala to dotrzeć nawet do najbardziej ukrytych miejsc. Filtry są jednymi z najważniejszych elementów zapewniających prawidłowe działanie odkurzacza bezprzewodowego.
  2. Filtr Hepa można myć co sześć miesięcy maksymalnie 4 razy, po czym trzeba będzie kupić nowy.

Zestaw akcesoriów do miotły elektrycznej jest bardzo ważny i nawet jeśli nie jest często używany, wymaga takiej samej pielęgnacji jak odkurzacz. Rury przedłużające, szczeliny i szczotki muszą być często czyszczone i w miarę możliwości wolne od pozostałości. Obecność zanieczyszczeń wewnątrz tych elementów w rzeczywistości prowadzi do pogorszenia działania urządzenia; Jest rzeczą oczywistą, że po użyciu szczotka główna szczotki elektrycznej musi być oczyszczona z resztek włosów lub kurzu.

Zalety i wady bezprzewodowych odkurzaczy elektrycznych

Jedną z głównych wątpliwości pojawiających się przy zakupie miotły elektrycznej jest to, czy lepiej wybrać model z przewodami czy bez. Ważne jest, aby zakupiony produkt odpowiadał naszym potrzebom, aby uprościć czyszczenie oraz sprawić, że będzie ono szybsze i skuteczniejsze.

Główną zaletą modeli bezprzewodowych jest swoboda ruchów i zakres działania podczas czyszczenia, który jest znacznie szerszy niż w przypadku tradycyjnych modeli przewodowych. Bezprzewodowe miotły elektryczne są również szybsze w użyciu, gdy coś spadnie na ziemię, co wymaga mniej czasu na uruchomienie i przechowywanie po użyciu.

Bezprzewodowe miotły elektryczne zapewniają również dużą wszechstronność: na rynku pojawiają się coraz bardziej wydajne i wielofunkcyjne modele. Większość odkurzaczy elektrycznych można łatwo przekształcić w odkurzacze przenośne, wygodne do czyszczenia materacy, zasłon, stołów i półek, a także wnętrz samochodów.

Firmy coraz bardziej zwracają uwagę na projektowanie, a co za tym idzie proponowane produkty są łatwe do przechowywania w ciasnych przestrzeniach, ponieważ zajmują coraz mniej miejsca. Szczotki bez problemu wkłada się nawet w najbardziej ukryte zakamarki domu, aby zbierać brud pod meblami lub pod łóżkiem.

  1. Wszystkie te cechy sprawiają, że miotła elektryczna jest idealnym urządzeniem gospodarstwa domowego do szybkiego i częstego czyszczenia, ale mniej nadaje się do dokładniejszego czyszczenia.
  2. Do wad z pewnością należy zaliczyć mniejszą wydajność ssania w porównaniu z tradycyjnymi modelami odkurzaczy, zwłaszcza wśród produktów z przedziału średnio-niskiego.

Dzieje się tak, ponieważ moc baterii nie pozwala na uzyskanie takiej samej mocy ssania, jak przy zasilaniu sieciowym. Ograniczona autonomia wpływa również na użytkowanie, ponieważ będziesz mógł z niej korzystać tylko przez cały czas pracy baterii. Kolejną negatywną uwagą jest cena: urządzenia bezprzewodowe mogą kosztować do 800 euro w przypadku bardziej zaawansowanych modeli o dużej mocy i wraz ze wszystkimi akcesoriami.

  1. Jakie funkcje sprawdzić przed zakupem bezprzewodowego odkurzacza
  2. Moc baterii

Bardzo ważne jest, aby dokładnie przyjrzeć się temu aspektowi. Potężny akumulator sprawia, że ​​nie tylko wydajność odkurzacza będzie dłuższa, ale także bardziej efektywna pod względem siły ssania. Ale jakie parametry należy kontrolować? Czy wskaźnik mocy watów wystarczy, aby zrozumieć, czy mamy do czynienia z wydajnym produktem? Nie. Inne wskaźniki również wymagają oceny. Niektóre specyficzne, niektóre mniej.

Dodaj komentarz