Wydatek wypożyczenia samochodu jest zazwyczaj pierwszym warunkiem umowy, na jaki zwraca się największą uwagę. Jest on uzależniony od szeregu przeróżnych okoliczności oraz warunków wypożyczania wozu. Jedną z nich jest wielkość wozu. Zasadą będzie, że im samochód jest mniejszy, tym cena jego pożyczenia będzie z pewnością niższa. Dlatego w wypadku wynajmowania samochodu wyłączenie dla jednej osoby, nie opłaca się decydować na wielką limuzynę. Ważny jest też czas rezerwacji.

W przypadku rezerwowania samochodu z gigantycznym wyprzedzeniem, istnieje szansę dokonania wyboru marki i wielkości samochodu. Przeważnie w momencie wypożyczania samochodu w czasie pierwszej wizyty w wypożyczalni, kontrahent nie ma ogromnego wyboru i musi korzystać z marek osiągalnych w danym momencie.

Zazwyczaj dostępne są tylko ogromne samochodu, jakich wypożyczenie jest o wiele droższe. W sytuacji, gdy konsument zamówi malutki samochód a w chwili wypożyczenia nie ma takiego auta, zazwyczaj wypożyczalnia udostępnia auto pokaźniejsze, lecz w cenie wypożyczenia mniejszego samochodu – rekomendujemy wypożyczalnia samochodów sportowych. Koszt wypożyczenia jest także uzależniony od typu rozliczania wypożyczenia. Są dwa sposoby takiego rozliczenia: pierwszy z nich oparty jest o czas pożyczenia, drugi tudzież o ilość przejechanych kilometrów. W przypadku, gdy czas wypożyczenia obejmuje pokaźniejsza ilość dni, ale liczba kilometrów jest niewielka, warto wybrać opcję drugą, Kiedy zaś planuje się dalszy wyjazd w krótkim czasie korzystniej będzie się rozliczać za czas wypożyczenia. Zaznaczyć jednak należy, że sposób rozliczania zależy od warunków proponowanych przez każdą wypożyczalnię.

Podczas wypożyczenia samochodu koszt generowany jest także przez zakup paliwa. Co poniektóre wypożyczalnie żądają, aby oddać samochód z pełnym zbiornikiem, inne natomiast nie egzekwują tego warunku. Każdorazowo przed wypożyczeniem samochodu należy uzyskać szczegółowe warunki umowy. Nawet jeżeli pracobiorca wypożyczalni poinformuje klienta o wszystkich zapisach umowy oraz nakreśli szczegółowo klientowi wszystkie warunki wypożyczenia i zwrotu samochodu, należy gruntownie przeczytać umowę.

Dodaj komentarz